7 عادت مشترک افراد موفق که از آنها بی اطلاعید!

[ad_1]

چرا وقتی خودتان می توانید موفق و مشهور شوید فقط افراد موفق را ستایش می کنید؟ موفقیت شانسی نیست. موفقیت با تمرکز، خوشبینی، سخت کوشی و اراده به دست می آید. شاید در ابتدا تغییر عادت ها، رفتار و نگرش انسان سخت باشد اما مطمئن باشید ارزشش را دارد و در پایان راه قدردان تلاش های خود خواهید بود. در ادامه با ۷ عادت مشترک افراد موفق آشنا خواهید شد که سنگ بنای موفقیت این افراد باهوش و زیرک بوده اند.

۷ عادت مشترک افراد موفق که از آنها بی اطلاعید!

۱-به جای اینکه صبر کنید چیزی اتفاق بیفتد آستین ها را بالا بزنید و کنترل سرنوشت خود را به دست بگیرید

افراد موفق و تنبل را نمی توان خیلی خوب با هم ترکیب کرد. آنهایی که تمام قله های موفقیت را فتح کرده اند و به تمام اهداف و آرزوهایشان دست یافته اند به خوبی می دانند که با دست روی دست گذاشتن نه تنها هیچ کدام از آرزوهایشان محقق نمی شود بلکه کل زمان و توانشان نیز تلف می شود. به جای اینکه در مورد شرایط بدشان گله و شکایت کنند، به دنبال راه هایی می گردند تا بر چالش های خود غلبه کنند. افراد موفق بهانه ها را از پنجره به بیرون پرتاب می کنند و آن قدر برنامه ریزی و تلاش می کنند تا به تمام اهداف و آرزوهای خود دست یابند.

۲-بر روی مسیر تمرکز نکنید، نه مقصد

مسیر موفقیت پر است از درس های ارزشمند زندگی، پیروزی، و شکست های اجتناب ناپذیر –  اگر نگرش درستی داشته باشید می توانید از هر دو بیاموزید. افراد موفق در مسیر موفقیت گاهی می ایستند و گل ها را بو می کنند، از کارهای خود لذت می برند، صد البته همیشه حساب زمان خود را نیز دارند. به جای اینکه همیشه به ظرف طلایی که در پایان راه پشت رنگین کمان قرار دارد فکر کنند، آنهایی که واقعا موفق اند فقط چشم به خود رنگین کمان دارند. این نگرش باعث می شود از مسیر لذت ببرید و از زندگی خود نیز رضایت بیشتری داشته باشید.

۲-وضع کنونی را به چالش بکشید

کسب و کارهای معمولی هیچ گاه نمی توانند دنیا را به چالش بکشند. به همین خاطر مردم سرتاسر دنیا عاشق الون ماسک و بیل گیتس هستند، همین مورد دلیل اصلی اشتیاق این افراد برای نوع آوری و اختراع است. هر روز، استارتاپ ها در جای جای دنیا استاندارد معمول زندگی بشر را با کسب و کارهای عجیب و نو به چالش می کشند، خدمات سلامت جدید را در اختیار انسان ها می گذارند، در عرض چند ساعت محموله های پستی را به درب منازل می رسانند و برای انجام وظایف و مسئولیت های تکراری روزمره ربات هایی هوشمند می سازند. بخواهید تا در اندک زمانی ایجاد شود. اما هنوز هم تمام کارها انجام نشده است- سالانه فقط در آمریکا حدود ۶۳۷ هزار کسب و کار جدید ایجاد می شود- این وظیفه ی شماست که از دیگران متمایز باشید تا موفق شوید.

۴-همیشه دنبال یادگیری باشید

لحظه ای که شما فکر کنید یادگیری تمام شده نواختن آلت موسیقی موفقیت برای همیشه به پایان رسیده است. مهم نیست چقدر اطلاعات دارید، باز هم هستند کسانی که چیزی می دانند که شما نمی دانید – افراد موفق همیشه عاشق  این چالش هستند. آنهایی که برای کسب موفقیت جدی هستند عاشق این یادگیری مادام العمر هستند. آنها هرگز به اطلاعاتی که دارند بسنده نمی کنند. جان وودن اسطوره بسکتبال زمانی گفت : یادگیری مادام العمر است که مهم است.

۵-بر روی ممکن ها تمرکز کنید، نه غیر ممکن ها

گله و شکایت هیچ گاه هیچ کس را به سر منزل مقصود نرسانده است. افراد موفق همیشه پذیرای چالش هایی هستند که در مسیر موفقیت سر راه آنها قرار می گیرد. آنها همیشه بر این چالش ها غلبه می کنند، به جای رویاپردازی با خود فکر می کنند هنوز هم می توانند به اهداف خود دست یابند. با هر مانعی، مسیر جدیدی انتخاب می کند تا در نهایت به هدف اصلی خود دست یابند.

چطور می شود به این هدف دست یافت؟ افراد موفق می دانند که پرسیدن این سوال چشم انداز تازه ای پیش روی آنها قرار می دهد و درهای جدیدی به روی آنها می گشاید. موانع فقط همان قدر دشوار هستند که شما می اندیشید.

۶- خودتان را با افراد موفق و باهوش احاطه کنید

اگر می خواهید ثروتمند شوید با افراد ثروتمند نشست و برخاست کنید. اگر می خواهید شوخ باشید با افراد شوخ طبع رفت و آمد کنید. اگر می خواهید فقیر باشید با افراد فقیر برو بیا کنید. معلوم نیست چه کسی برای اولین بار این توصیه های گرانبها را در اختیار بشریت گذاشته است اما چیزی که مشخص است این است که تمام این جملات صحیح و کاربردی هستند. افرادی که بیشتر وقت خود را با آنها می گذرانید به تدریج رفتار و ذهنیت شما را شکل می دهند.

اگر هدفی هست که می خواهید به آن دست یابید یا کسی که می خواهید به آن تبدیل شوید باید کیفیت های مکمل را در دوستان، خانواده و همکاران خود پیدا کنید. افراد موفق شبکه ای از روابط متشکل از افراد باهوش، مثبت و موفق ایجاد می کنند. چنین روابطی نه تنها ایجاد رفتار و ذهنیتی که تولید کننده موفقیت است را ساده تر می کند بلکه شرایطی برای توفان فکری و حمایت مادی و معنوی برای آنها ایجاد می کند.

۷-هرگز تسلیم نشوید

چشمگیرترین موفقیت های دنیا آنهایی هستند که به دست آوردنشان نه تنها سخت بلکه غیرممکن به نظر می رسند. افراد موفق همیشه به موانع، تلو تلو خوردن ها و سقوط ها به چشم موانع موقتی نگاه می کنند. شکست ها فرصتی ارزشمند برای یک شروع مجدد اما هوشمندانه تر هستند، نه نشانه ای برای تسلیم شدن.در واقع، بیشتر افراد موفق افراد فرصت طلبی هستند که با آغوش باز پذیرای شکست هستند. برای یک تیم شکست به این معناست که تلاش هایشان درست و پویا بوده است.

افرادی که به دنبال موفقیت هستند باید بدانند که تمام دست آوردهای ارزشمند بشر فقط حاصل یک سری اشتباه و آزمون و خطا بوده است. این افراد به جای اینکه تسلیم شوند، سعی می کنند کاری را که شروع کرده اند با اشتیاق و انضباط به اتمام برسانند.

حال نوبت شماست

لازم نیست از تمام افراد موفق برای خود اسطوره ای بسازید تا چیزی از او بیاموزید. فقط باید ویژگی های که موجب موفقیت آنها شده است را پیدا کنید و این ویژگی ها را به تدریج به زندگی خود اضافه کنید. شما در افراد موفقی که پیرامون تان زندگی می کنند چه کیفیات، عادت ها و ویژگی های خاصی دیده اید؟ کدام یک از این ویژگی ها به شما کمک کرده اند موفق تر شوید؟

مقالات پیشنهادی:

۶ باور ذهنی غلط که مانع موفقیت شما شده است

راز موفقیت : ۵ ویژگی مشترک افراد موفق جهان

عمل‌گرا شوید : ۳ مرحله‌ی ساده برای مبارزه با تنبلی

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *